Державне агентство
автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » На дорозі Н-08 роботи проводяться цілодобово, щоб вже у жовтні повністю забезпечити якісний та безпечний проїзд від Дніпра до Маріуполя

На дорозі Н-08 роботи проводяться цілодобово, щоб вже у жовтні повністю забезпечити якісний та безпечний проїзд від Дніпра до Маріуполя

Понад 600 співробітників трьох підрядних компаній та майже 400 одиниць спецтехніки цілодобово працюють на пріоритетному коридорі Н-08 у Запорізькій та Донецькій областях.

Станом на 5 вересня 2019р. на ділянці дороги Н-08 від м. Запоріжжя до с. Таврійське завершено роботи з влаштування верхнього шару асфальтобетонного покриття. Наразі виконуються роботи з влаштування дорожньої розмітки. Продовжуються роботи з влаштування заїзних карманів, тротуарів, посадкових майданчиків та встановлення дорожніх знаків.

Загалом роботи з поточного середнього ремонту виконуються на 6 ділянках дороги Н-08 у Запорізькій області за напрямком Запоріжжя - Маріуполь, а саме: від м. Запоріжжя до с. Таврійське, в Оріхівському районі, від межі Пологівського та Оріхівського району в напрямку смт. Більмак, в межах Пологівського та Більмацького районів, на ділянці при в’їзді в смт. Більмак до с. Луганське та від с. Луганське до межі Запорізької та Донецької областей.

На всіх вищезазначених ділянках, вже виконано роботи з фрезерування існуючого покриття. Наразі, тривають роботи зі стабілізації основи дорожнього одягу, з влаштування вирівнюючого та верхнього шарів покриття.

На ділянках, де вже виконано роботи з влаштування основного проїзду, проводяться роботи з благоустрою, а саме: з укріплення узбіччя, влаштування заїзних карманів, тротуарів, посадкових майданчиків, нанесення дорожньої розмітки, встановлення нових дорожніх знаків та інших заходів відповідно до затвердженої схеми організації дорожнього руху .

Нагадаємо, у Запорізькій області повністю завершено відновлення дороги від Запоріжжя до межі із Дніпропетровською областю.
Окрім того, Укравтодор ремонтує Н-08 у Донецькій області, де проводиться капітальний ремонт.

Частина ділянки вже повністю відремонтована.
Після комплексного відновлення траса відповідатиме параметрам дороги II категорії, матиме розширену та укріплену проїзну частину, перехідно-швидкісні смуги та виправлені віражі для «плавного входження у повороти».

Рішення про збільшення обсягів фінансування на ремонтно-будівельні роботи на дорозі Н-08 було прийнято Урядом 14 серпня 2019 р. Відповідно до нього, запропоновано направити додаткові кошти в сумі понад 1,24 млрд грн. на продовження ремонту автодороги Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя - Маріуполь за маршрутом Запоріжжя - Маріуполь.

Раніше планом фінансування відбудови Н-08 на 2019 рік було передбачено окрему бюджетну програму та кошти загального фонду в сумі 1,2 млрд гривень – 600 млн – у Запорізькій області, 600 млн – у Донецькій.

Дорога Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь є одним зі стратегічних коридорів у межах реалізації Програми розвитку доріг 2018-2022. В загальній мережі автомобільних доріг вона посідає важливе значення, адже забезпечує транспортні зв’язки з південно-східними районами області та Донецькою областю. Водночас, дорога Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь — один з основних стратегічних напрямків, по якому здійснюється рух до зони АТО військової техніки та особового складу Збройних сил та Національно гвардії України, волонтерів, міжнародних спостерігачів та інших учасників дорожнього руху.

Ця дорога на ділянці від м. Запоріжжя до м. Маріуполя була побудована в 1962-1965 роках. На жаль, ремонт дороги не відбувався з 90-х років минулого століття.

З 2016 року у межах фінансування з державного бюджету Укравтодор розпочав ремонт цього коридору і на сьогодні повністю завершено його відновлення від Запоріжжя до межі із Дніпропетровською областю. Цього року Укравтводор планує коридор Н-08 завершити повністю.