УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Керівник Укравтодору Славомір Новак проінспектував хід відновлюваних робіт на пошкодженому шляхопроводі через залізничні колії на автомобільній дорозі М-18-1 Під’їзд до Міжнародного аеропорту "Харків"

Керівник Укравтодору Славомір Новак проінспектував хід відновлюваних робіт на пошкодженому шляхопроводі через залізничні колії на автомобільній дорозі М-18-1 Під’їзд до Міжнародного аеропорту "Харків"

11 вересня 2019 року керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак проінспектував хід відновлюваних робіт на пошкодженому шляхопроводі через залізничні колії на автомобільній дорозі М-18-1 Під’їзд до Міжнародного аеропорту "Харків".

Славомір Новак: «Цей міст - важливий інфраструктурний об’єкт як для Харкова та Харківської області, так і для всієї України.

Ми швидко прийняли рішення про проведення першочергових заходів, які дозволять вже цього року відновити рух через цей шляхопровід.

Ми віднайшли додаткове фінансування та направляємо на відновлення цього об'єкта.

З наступного року плануємо провести капітальний ремонт цієї споруди.

Важливо зауважити, що міст у Харкові - свідчення загальної проблеми перевантажених транспортних засобів, які руйнують і дороги, і призводять до аварійних ситуації на інших важливих інфраструктурних об’єктах.

Вже найближчим часом ми запустимо пілотний проєкт зважування вантажівок у русі на під’їздах до Києва. Однак цю проблему необхідно вирішувати по всій країні».

Зауважимо, що 9 вересня в Державному агентстві автомобільних доріг України відбулася нарада, присвячена питанню оперативного відновлення шляхопроводу. Було затверджено план виконання робіт, який передбачає:

• Підсилення прогонових будов за допомогою тимчасових конструкцій по типу МІК (мостові інженерні конструкції).
• Демонтаж балок в третьому зруйнованому прольоті.
• Демонтаж і відновлення ригелю та підсилення конструкції третьої опори.
• Влаштування нових прогонових будов в третьому прольоті.
• Відновлення та посилення ригелю другої опори.
• Влаштування плити проїзної частини та асфальтобетонного покриття в третьому прольоті.
• Ремонт тротуарів.
• Відкриття руху з обмеженням вантажопідйомності до 20 тон та обмеження руху вантажного транспорту.

На даний час автомобільний рух на ділянці де знаходиться аварійний шляхопровід закрито.

Об’їзд здійснюється за наступними напрямками:
Автомобільна дорога М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта: смт. Високий, с. Жихор, Безлюдівське шосе, Кільцева дорога.
Автомобільна дорога М-03 Київ – Харків – Довжанський: смт. Пісочин, авторинок «Лоск», Кільцева дорога.

Проведено першочергові заходи, які гарантують безпеку: встановлені підпірні стійки, які убезпечують міст від можливих подальших пошкоджень. Частину конструкції підготували до демонтажу.
Доставляють мостові інженерні конструкції, які будуть встановлювати під опорами шляхопроводу.

Завершити роботи планується до початку зими.