Служба автомобільних доріг
в Одеській області

» Прес-центр » новини » Відродження економіки починається з відновлення дорожньої інфраструктури. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час засідання Уряду, яке відбулось 22 березня 2017 року.

Відродження економіки починається з відновлення дорожньої інфраструктури. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час засідання Уряду, яке відбулось 22 березня 2017 року.

Відродження економіки починається з відновлення дорожньої інфраструктури. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час засідання Уряду, яке відбулось 22 березня 2017 року.

«Ми маємо сумний факт, що за десятки років фактично 95 % доріг не придатні для експлуатації, не відповідають нормативним вимогам. В цьому році ми вже спрямували 2 млрд. грн. на подолання ямковості. Вже оголошено 440 тендерів на закупівлю робіт, товарів та послуг, з яких 148 - на виконання робіт з поточного та середнього ремонту. Основні роботи ми розпочинаємо з кінця березня - на початку квітня. Вже розпочато роботи на п’ятнадцяти об’єктах у Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Чернівецькій областях".

Володимир Омелян наголосив, що дорожня галузь вимагає значного та вчасного фінансування: «Окрім цього, питання фінансування надзвичайно болюче. Тому що тут якраз магія не працює, а працюють тільки гроші, належна техніка, належні умови роботи. В минулому році, незважаючи на те, що було задекларовано близько 20 млрд. грн., ми отримали лише 10 млрд. грн. на відновлення доріг. В цьому році, я сподіваюсь, за підтримки Прем’єр-міністра та Уряду, нам вдасться отримати додаткових 15 млрд. грн. Дуже важливим також є Закон про Дорожній Фонд, який було прийнято 2016 року. І з 2018 року ми будемо мати стабільне, ритмічне фінансування дорожньої галузі».

Окремо Міністр інфраструктури України зупинився на питанні контролю якості дорожніх робіт: «Це серйозне питання. Мені приємно, що фактично абсолютна більшість доріг, які були відремонтовані в минулому році капітальним чином, витримали зиму, в них є гарантія від 5 до 10 років, залежно від типу ремонту. І я сподіваюся, що всі дороги, які ми будемо ремонтувати чи будувати, експлуатуватимуться без проблем. Для того, щоб забезпечити цей процес, ми вже запровадили за підтримки уряду Великої Британії незалежний контроль якості CoST, який дає абсолютно незалежну оцінку по всіх напрямках робіт по всій Україні, і це один із індикаторів, який використовують і посадовці, і автодорожники у своїй роботі. Окрім цього, з цього року ми запустили систему FIDIC в пілотному режимі, вона синхронно запрацює разом із Дорожнім Фондом і децентралізацією Укравтодору з 01 січня 2018 року».

http://mtu.gov.ua/news/28481.html