Державне агентство
автомобільних доріг України

» Діяльність » Звіти » Звіт Державного агентства автомобільних доріг України за 2012 рік

Звіт Державного агентства автомобільних доріг України за 2012 рік

Мета діяльності головного розпорядника: забезпечення розвитку мережі автомобільних доріг підвищення безпеки руху, швидкості, комфортності та економічності перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом; поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг, мостів та дорожньої інфраструктури; покращення транспортної доступності сільських територій та забезпечення права громадян на пересування; поліпшення технічних показників, підвищення конкурентоспроможності автомобільних доріг щодо забезпечення транзитних перевезень і розвитку автомобільного туризму; сприяння інвестиційному, соціально - економічному та екологічно збалансованому розвитку держави.

Завдання головного розпорядника:

  • забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері дорожнього господарства;
  • забезпечення соціальної підтримки працівників дорожньої галузі;
  • забезпечення повного та своєчасного виконання боргових зобов'язань за кредитами, залученими для розвитку мережі автомобільних доріг загального користування;
  • організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування, відповідного інженерного облаштування, об'єктів дорожнього сервісу та інших споруд;
  • забезпечення надійного і безпечного руху автомобільними дорогами загального користування, вдосконалення і забезпечення розвитку дорожнього господарства;
  • впровадження прогресивних проектних рішень, нових сучасних матеріалів і конструкцій, енерго- та ресурсозберігаючих технологій будівництва, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг і мостів, нових методів організації робіт та техніки.

Аналітична інформація про бюджет:

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» Державним агентством автомобільних доріг України (КВК 311) було здійснено касові видатки на загальну суму 10 138 816,5 тис. грн. та кредитування в сумі 2 545 376,4 тис. грн., в тому числі за такими бюджетними програмами:

  • за бюджетною програмою 3111010 «Керівництво та управління у сфері будівництва, ремонту та утримання автомобільних доріг» здійснені видатки із загального фонду Державного бюджету України в сумі 9 935,7 тис. грн., які спрямовані на такі цілі: нарахована та виплачена заробітна плата з нарахуваннями працівникам Укравтодору, оплачені послуги зв’язку, оплачені видатки на відрядження, оплачені видатки за комунальні послуги та енергоносії.
  • за бюджетною програмою 3111020 «Розвиток мережі і утримання автомобільних доріг загального користування, в тому числі будівництво автотранспортної магістралі через річку Дніпро у містах Запоріжжі та Черкасах» було спрямовано 6 975 489,3 тис. грн., з них: 5 548 370,5 тис. грн. – кошти спеціального фонду та 1 427 118,8 тис. грн. – залишки кредитних коштів, залучених Укравтодором для розвитку автомобільних доріг та зараховані до спеціального фонду державного бюджету у 2010-2011 роках.

У 2012 році за рахунок коштів з усіх зазначених джерел відкрито рух автомобільного транспорту на 1601 км відремонтованих та новозбудованих автодоріг загального користування, у тому числі побудовано 22,6 км доріг державного значення та 2,7 км – місцевого значення, капітально відремонтовано 230,8 км автодоріг з урахуванням співфінансування за рахунок кредитних коштів МФО. Ліквідовано пошкодження та деформації покриття доріг на 4 619,0 км автодоріг, замінено, встановлено та пофарбовано 149 тис. шт. дорожніх знаків, влаштовано та поновлено горизонтальну розмітку на 41,1 км автомобільних доріг.

За рахунок зазначених коштів дорожніми організаціями Укравтодору здійснювались також постійні роботи з експлуатаційного утримання мережі автомобільних доріг загального користування загальною протяжністю 169,7 тис. км.

З метою підвищення якості дорожніх робіт шляхом розроблення і впровадження прогресивних проектних рішень, сучасних матеріалів і нових технологій, розвитку систем контролю за станом автомобільних доріг, нормативно-технічного забезпечення функціонування та розвитку дорожнього господарства за 2012 рік виконано 166 прикладних наукових розробок, придбано 74 одиниць техніки.

Завдяки роботі дорожніх організацій у 2012 році кількість дорожньо-транспортних пригод із зазначенням виявлених недоліків в експлуатаційному утриманні доріг знизилась на 28% у порівнянні з 2011 роком, знято з обліку 95 місць концентрації дорожньо-транспортних пригод, які обліковувались на початок року.

  • за бюджетною програмою 3111030 «Виконання боргових зобов'язань за кредитами, отриманими під гарантію Кабінету Міністрів України, на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування» протягом 2012 року здійснювались виплати за кредитами, залученими в попередні роки на розвиток автодоріг. В цілому на погашення та обслуговування кредитів спрямовано кошти спеціального фонду Державного бюджету України в сумі 3 153 391,5 тис. грн. Усі боргові зобов'язання за кредитами, отриманими під гарантію Кабінету Міністрів України на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування, виконані своєчасно та в повному обсязі.
  • за бюджетною програмою 3111600 «Розвиток автомагістралей та реформа дорожнього сектору» в рамках реалізації спільних проектів України та міжнародних фінансових організацій протягом 2012 року було здійснено кредитування на суму 2 545 376,4 тис. грн., в тому числі: отримано та спрямовано кредитні ресурси ЄБРР та ЄІБ на суму, еквівалентну 101 698,7 тис. грн., на ремонт дороги Київ-Чоп за Третім проектом “Ремонт автомобільної дороги Київ-Чоп”, кредитні ресурси МБРР на суму, еквівалентну 923 378,1 тис. грн., за двома проектами «Покращення автомобільних доріг та безпеки руху» та кредитні ресурси ЄБРР та ЄІБ на суму, еквівалентну 1 520 299,6 тис. грн., на реалізацію проекту «Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва».

Крім того, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» Державне агентство автомобільних доріг України визначено головним розпорядником коштів (КВК 313), якому передана координація загальнодержавних видатків за бюджетними програмами 3131020 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах» та 3131060 «Субвенція з державного бюджету міському бюджету міста Світловодська Кіровоградської області на ремонт автомобільної дороги по вул. Б.Хмельницького». В цілому за 2012 рік направлено асигнувань в сумі 2 213 250,0 тис. гривень.

Інформація про бюджет за бюджетними програмами з деталізацією за кодами економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету, інформація про виконання результативних показників, що характеризують виконання бюджетної програми, інформація про виконання видатків та кредитування бюджету на реалізацію державних цільових програм, які виконуються в межах бюджетної програми, інформація про виконання видатків та кредитування бюджету на реалізацію інвестиційних програм, які виконуються в межах бюджетної програми, наведена в додатках.

Файли для завантажування